Náš odchov

Naše chovatelská stanice vznikla v roce 2001. Proč tedy jen 3 vrhy za tolik let? Naše fenky byly a jsou členové rodiny. Narození štěňátek je krásná věc, ale je také zátěží pro fenku. Proto neprodukujeme štěňata jako na běžícím pásu a mám jen tolik psů, abych se jim zvládla plně věnovat a aby u mě prožili krásný a spokojený psí život.

Štěňátka z naší chovatelské stanice jsou vymazlená a správně socializována. Jsou zvyklá na běžný ruch domova, různé zvuky i jiná zvířata a lidi.  Při odchodu do nového domova jsou naočkovaná, několikrát odčervená, očipovaná a dostanou svůj petpass. Kupní smlouva je samozřejmostí. Na cestu k novým páníčkům dostanou balíček granulek do začátku a také pár drobností, nějaké pamlsky na lepší zvládnutí cesty domů a také psaní, na jaký režim byla doposud štěnátka zvyklá plus nějaké rady do začátku.

Pokud máte zájem o štěňátko ridgebacka, dobře si rozmyslete, kolik času chcete pejskovi věnovat. Opravdu to není plemeno, které majitel zavře na zahradu nebo doma do klece a celý den se doma neukáže. Pejsek vyžaduje zejména první  2 roky hodně pohybu, takže to není nic pro lidi trávící veškerý svůj volný čas doma u televize. 

Ridgebacka není vhodné chovat venku kvůli jeho krátké srsti a také proto, že pro tyto psy je mimořádně důležitý sociální kontakt se svým majitelem. Z těchto důvodů prodávám štěňátka jen lidem, se kterými bude v bytě/domě.